Meno vadovai / Muzikos vadovas

ROBERTAS ŠERVENIKAS

Dirigentas Robertas Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – didelių simfoninių lietuvių kompozitorių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Vokietijos dienraštis Der Tagesspiegel 2002 m. rašė: „Tai, kaip Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Kaip ir tai, kaip tiksliai orkestras jo klauso ir derina aistrą su profesionalia precizika.“ Intensyvi kūrybinė maestro veikla 2005 m. buvo įvertinta Lietuvos nacionaline premija.
Sankt Peterburgo konservatorijoje R. Šervenikas baigė chorinį, operinį ir simfoninį dirigavimą. Diriguoti Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui pradėjo dar 1993 m., o dabar yra antrasis jo dirigentas. Su šiuo orkestru dalyvavo Reingau, Liudvigsburgo ir Meklenburgo-Pomeranijos (Vokietija), Forbacho, H. Berliozo ir Eviano (Prancūzija), A. Benedetti-Michelangeli (Italija), Osakos (Japonija) ir Vilniaus festivaliuose. 2007 m. su LNSO koncertavo Didžiojoje Britanijoje, su Lietuvos kameriniu orkestru – Japonijoje. R. Šervenikas yra kviečiamas diriguoti Izraelio Cameratai, Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam simfoniniam, Karališkosios filharmonijos (Didžioji Britanija) ir kitiems užsienio orkestrams. 2008–2010 m. jis dirigavo Miuncheno valstybinėje operoje.
Su įvairiais kolektyvais dirigentas koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Izraelyje, Rusijoje. Jo diriguota Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Amsterdamo Concertgebouw, Madrido Auditorium de nationale, Frankfurto Alte Oper, Londono Cadogan Hall, Berlyno Konzerthaus, Osakos Festival Hall ir Symphony Hall, Tokijo Suntory Hall, Metropolitan Art Space, Kelno, Hamburgo, Sankt Peterburgo filharmonijos salėse.
Maestro diriguojamuose koncertuose dalyvavo violončelininkai M. Rostropovičius, D. Geringas, M. Maiskis, trimitininkas M. André, pianistai A. Volodosis, M. Pletniovas, F. Kempfas, smuikininkai S. Chang, M. Fedotovas, J. Rachlinas, altininkai W. Christas, J. Bašmetas ir daugelis kitų. Įžymus rusų pianistas D. Macujevas yra pavadinęs R. Šerveniką „geriausiu partneriu tarp savo kartos dirigentų“.
Nuo 2008 m. vasario mėn. R. Šervenikas – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas. Šiame teatre jis yra parengęs daugelio operų – M. Musorgskio Boriso Godunovo, G. Verdi Traviatos, G. Bizet Karmen, J. Tamulionio Bruknelės, A. Ponchielli Lietuvių, P. Čaikovskio Eugenijaus Onegino, R. Wagnerio Lohengrino, taip pat baletų – A. Šenderovo Dezdemonos, L. Delibeso Kopelijos ir choreografės A. Cholinos sukurto baleto pagal parinktą muziką Barbora Radvilaitė – premjeras, diriguoja baletus Gulbių ežeras, Miegančioji gražuolė, Raudonoji Žizel, Romeo ir Džuljeta, Žizel, Don Kichotas.
Pasidalink: